Problem ze wzwodem - powinienem się udać do lekarza?

Witam. Widzę, że ten problem się tutaj powiela, ale każdy przeżywa go w sposób indywidualny, więc i ja postanowiłem go opisać. Mianowicie mój problem zauważyłem, gdy chciałem po raz pierwszy kochać się z partnerką, po prostu wzwód był do czasu, gdy musiałem zalożyć prezerwatywę. Zakończyło się to tak, że partnerka po pewnym czasie mnie zostawiła. Nastepna próba również zakończyła się niepowodzeniem, wszystko było na dobrej drodze, ale dostałem wytrysku jeszcze zanim wprowadziłem członka do pochwy, przy stymulacji ręcznej, a później nie mogłem już uzyskać wzwodu, sytuacja się powtórzyła, więcej kontaktów nie próbowaliśmy. Dodam, że od pewnego czasu zauważyłem, że niekiedy i podczas masturbacji występuje taki problem, raz jest dobrze, a raz nie. Mam 21 lat, palę papierosy, ale w takim wieku to dosyć dziwne, żebym tak reagował. Czuję się z tym coraz gorzej i problem sie nasila. Dodam, że masturbuję się dosyć często, czy całkowite odstawienie masturbacji miałoby jakiś wpływ? Mieszkam w małej miejscowości, w której nie ma seksuologa, czy urolog również może mi pomóc? Chciałbym dodać, że regularnie ćwiczę na siłowni, więc poziom testosteronu powinien być w moim organizmie wysoki, do tego jeszcze mój wiek.

Witam!

Problemy ze wzwodem mają różnorakie podłoże. Mogą być spowodowane zarówno czynnikami fizycznymi (np. problemy z ukrwieniem, hormonami) oraz psychicznymi (np. stres, problemy w pracy, szkole, związku itp.). Warto problem skonsultować z lekarzem, by móc wykluczyć lub stwierdzić bilogiczne podstawy zaburzeń erekcji. Może Pan udać się do urologa, jeśli nie ma w pobliżu seksuologa.

Jeśli lekarz wykluczy podłoże biologiczne, pozostaje praca nad sferą psychiczną. Pomóc wtedy może psycholog lub seksuolog. Nie należy natomiast dolegliwości lekceważyć i warto podjąć jak najszybciej działania w celu poprawy sytuacji.

Problemy z erekcją mogą przydażyć się każdemu mężczyźnie bez względu na wiek. Dlatego warto, żeby skonsultował się Pan ze specjalistą w tej sprawie.

Pozdrawiam