Problem ze wzwodem u 44-latka

Witam,mam 44lata i od roku jestem z drugą partnerka. Nie miałem nigdy doświadczen z innymi kobietami. Moja partnerka uswiadomiła mi ze mam problem ze wzwodem. to znaczy ze nie mam pełnego wzwodu. w trakcie pieszczot i gry wstepnej czesto jest tak ze po prostu wzwód zanika. w trakcie stosunku wszystko jest ok.Nie wiedziałem ze cos jest ze mna nie tak,byłem pierwszym facetem mojej byłej żony a ona była pierwsza moja.nie wiem co mam robic i do kogo sie zgłosc z tym problemem

Dzień dobry!

Pieszczoty i gra wstępna służą właśnie temu, aby erekcję uzyskać. Nie jest "obowiązkiem" aby była ona obecna przez cały czas. Takie założenie może prowadzić do bardzo zadaniowego i mechanicznego podejście do zbliżeń, a to im zazwyczaj nie służy. Jeśli podczas stosunku wzwód jest prawidłowy, bardzo możliwe, że wszystko jest ok.

Oczywiście warto jednak skonsultować z lekarzem seksuologiem i/ lub psychologiem seksuologiem, aby szczegółowo omówić sytuację oraz wykonać badania diagnostyczne. Pomoże to m.in. ocenić, jakie jest ryzyko, że zaburzenia erekcji będą pojawiać się w najbliższej przyszłości, czy istnieją w Pana życiu czynniki sprzyjające temu, które można wyeliminować itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Skoro stan Pańskiej erekcji nie skutkuje problemami we współżyciu, najlepiej byłoby nie zamartwiać się na zapas. Można dodać, że nie jest Pan już nastolatkiem, w związku z czym erekcja może być "inna".
Skoro jednak partnerka uważa, że ma Pan problem ze wzwodem, warto dopytać, czy ma on wpływ na jej doznania. Jeżeli nie - nie ma o czym mówić. Jeżeli tak - można spróbować konsultacji z lekarzem-seksuologiem, bądź urologiem, którzy mogliby polecić Panu medyczne środki poprawiające erekcję u panów po czterdziestce.

Pozdrawiam.