Problem ze wzwodem w wieku 15 lat - co robić?

Witam, mam poważny problem, przynajmniej z mojej strony. Problem polega na tym, że nie staje mi do końca, mam dopiero 15 lat, niedługo 16. Zacząłem bardzo szybko dojrzewać, dużo szybciej niż moi rówieśnicy. Może problem jest w tym, że byłem bardzo młody, gdy zacząłem się masturbować, było to jakoś w wieku 10-11 lat. Robiłem to często. Nie wiem co się dzieje. Nie mogę go postawić na max, chyba że się zepnę mocno. Tak jest na pół miękki, mogę się masturbować, ale jest problem w założeniu prezerwatywy bo od razu flaczeje. Boję się stosunku z moją dziewczyną. Nie wiem co się ze mną dzieje, kiedyś jak zobaczyłem fajną dziewczynę to sztywno w gaciach a teraz nic. Nawet rano nie stoi.. nawet nie myślę o impotencji, bo jestem młody, ale nie wiem. Bardzo mnie to martwi. Czuje się jak jakiś 20 latek wśród moich rówieśników, którzy przeżywają teraz to co ja kilka lat temu. Bardzo proszę o pomoc.

Witam!

Wczesne dojrzewania i masturbacja nie mają wpływu na problemy ze wzwodem. Jesteś młodym mężczyzną i zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane problemami psychicznymi (m.in. lękiem), lecz mogą mieć podłoże biologiczne. Dlatego należałoby się skonsultować z lekarzem urologiem. W ten sposób będziesz mógł dowiedzieć się, czy Twój problem ma podłoże organiczne. Jeżeli badania wykażą, że zaburzenia erekcji powstają na tle psychicznym, to wtedy należy skorzystać z pomocy seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam