Problem ze zdjęciem napletka

Witam! Mam 17 lat i mam problemy z napletkiem. Nie schodzi mi. Nie da się go rozciągnąć. Chyba konieczny jest zabieg. Mam pytania, bo szczerze to trochę się obawiam. 1. Czy wykonuje to zwykły chirurg? 2. Czy potrzebna jest zgoda rodziców (w tym roku kończę 18 lat, za 3 miesiące)? 3. Jak długo trwa gojenie się blizn i czy jest to bardzo widoczne?

1. Czy wykonuje to zwykły chirurg?
- Takie zabieg wykonuje urolog, czyli lekarz specjalizujący się w leczeniu schorzeń narządów moczowo-płciowych.
2. Czy potrzebna jest zgoda rodziców (w tym roku kończę 18 lat, za 3 miesiące)?
- Do 18 roku życia potrzebna jest zgoda rodziców. Po ukończeniu 18 roku życia sam możesz wyrazić zgodę na zabieg.
3. Jak długo trwa gojenie się blizn i czy jest to bardzo widoczne?
- Gojenie ran trwa około 2 tygodnie. Blizny są praktycznie niewidoczne.