Problem ze zgagą i pieczeniem w przełyku

Dobry wieczór! Mam problem ze zgagą i pieczeniem w przełyku. Jestem 24 letnią kobietą i występuje u mnie okropna zgaga po zjedzeniu jakiegokolwiek chleba, produktów mącznych, ciast, słodyczy. Ten stan utrzymuje się u mnie już od około miesiąca. Dziś zauważyłam, że zgaga rozpoczeła się równiez po zjedzeniu innych produktów, kiedy ułozyłam się w pozycji leżącej. Dodam, że mam nadwagę. Czy to może być refluks? Czy powinnam się zacząc tym martwic? Bardzo uprzykrza mi to życie...

W pierwszej kolejności warto włączyć regularność posiłków co 3-4 godz ale MAŁE porcje. Ograniczenia potraw mącznych, słodyczy, smażonych rzeczy - to wszystko nasila zgagę. Przez 1 godz. po posiłku proszę się nie kłaść - nasila to refluks, rozluźnia mięśnie. Konieczna jest również redukcja masy ciała, problem zgagi może nie znikać, a nasilić się jeśli nie zmieni się stylu życia. Jest Pani młoda osoba - szkoda w tym wieku czuć się tak źle, co będzie za kilka lat? Proszę udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani program odchudza jacy i walczyć o zdrowie i dobre sam poczucie...