Problem ze zginaniem po rekonstrukcji ACL

WitamJestem 7 rok po rekonstrukcji ACL, ostatnio skręciłem kolano. na SORze lekarz wykonał USG I RTG nic niewykrył alczkolwiek unieruchomił staw kolanowy na 10 dni w szynie. 7 dzień po ,opuchlizna znikła ale dalej nie moge zgiąć nogi bardziej niż do 45 stopni. Czy jest możliwe że wiązadło zostało tylko naderwane a nie zerwane?? Dziękuje i pozdrawiam

Szanowny Panie, w Pana wypadku kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne ( ocena stabilizacji stawu kolanowego ). Sugeruję, biorąc pod uwagę przytoczony wywiad, uruchomienie stawu kolanowego - rehabilitację i w jej trakcie lub po uruchomieniu stawu ortopedyczne badanie kontrolne. W niektórych sytuacjach (podobnych do opisanych przez Pana) trzeba rozważyć badanie NMR stawu. Odpowiadając wprost na pytanie - raczej w takich sytuacjach mówimy o naderwaniu a nie całkowitym zerwaniu. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do pełnej sprawności.