Problem ze zidentyfikowaniem typu cery u 20-latki

Witam, mam problem z zidentyfikowaniem typu mojej cery. Z uwagi na to, że mam cerę skłonną do wyprysków oraz powstawania zaskórników (na całej twarzy) oraz grudek w okolicy brody i na policzkach, stosowałam zawsze kosmetyki, które miały na celu usuwanie problemu. Natomiast zauważyłam, że cera się przesusza, zwłaszcza na czole, brodzie i w okolicy brody. Po zastosowaniu kremów nawilżających powstają wypryski lub zaskórniki. W dodatku mam bardzo rozszerzone pory i popękane naczynka.

Witam. Przesuszanie się skóry pod wpływem silnych kosmetyków przeciwtrądzikowych jest typowe dla tłustej cery. Polecam dostępna w aptekach kremy do cery tłustej przesuszonej kuracją antytrądzikową. Tego typu kosmetyki nie zatykają porów.