Problem ze złapaniem pełnego oddechu od pięciu miesięcy

Witam, od pięciu miesięcy nie mogę złapać pełnego oddechu, wyniki wszystkie w normie, złapało mnie w ciągu jednej nocy,dodam że jestem bardzo nerwowa, czy bez leków da się to pokonac ?

Polecam skorzystać z treningu relaksacyjnego Jacobsona (nagrannia są dostępne w internecie) i sprawdzić czy po kilku sesjach problem z głębszym oddechem maleje. Często w przypadku dużych stresów, lęków i ogólnej nerwowości ludzie zatracają swój naturalny rytm oddychania brzuchem na rzecz płytkiego, szybkiego "sapania". Kontrola oddechu powinna powoli Pani pomóc. Polecam również odnaleźć w Internecie program Calmer, ktory pomaga wyrównywać oddech oraz uczy głębokiego oddychania przeponą, które jest dla nas najzdrowsze.
Jeżeli problem nie będzie znikał proszę udać się na konsultację z psychologiem - byc może problem ma głębsze źródła, które trzeba omówić i przepracować. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Jeśli są to objaw zaburzeń nerwicowych, to obok farmakoterapii (leków), możliwą drogą jest także psychoterapia, np. z elementami metod relaksacyjnych, ćwiczeń oddechowych, wizualizacji itp.

Pozdrawiam!