Problem ze zmęczeniem i swędzeniem skóry

Witam. Od jakiś kilku tygodni mam dziwne objawy. Otóż jestem ciągle zmęczony i senny. Odczuwam wzmożone pragnienie oraz suchość w ustach. Swędzi mnie także skóra. Tracę regularnie na wadze,a jestem raczej osoba o dużej masie ciała. Co może być tego przyczyną? Mam kilka przewlekłych chorób m.in. przewlekle dnawe zapalenie stawów oraz mikroskopowe zapalenie jelit. Mam 32 lata.

Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Opisane objawy mogą mieć różne przyczyny (zarówno somatyczne, chorobowe, jak i emocjonalne, psychologiczne) dlatego ważne jest, by w pierwszej kolejności zdiagnozował je lekarz. Zależnie od diagnozy skieruje na odpowiednie badania lub do specjalisty.