Problem ze znaczną nadpotliwością u 19-latka

Pomocy już nie wiem co mam robić! Otóż, mój problem polega na straszliwy poceniu się. Trwa to około pół roku, a pojawiło się po silnym jednorazowym wydarzeniu które wywołało u mnie straszny lęk. Przedtem wszystko było dobrze. Poce się gdy okazuje emocje. Gdy się boje, gdy jestem zły, podekscytowany, wesoły. Nie daje sobie już rady. Pojawiły się u mnie drżenia kończyn, sam sobie wmawia różne choroby które koniec końców mnie nie dotyczą, ponieważ co rusz jeżdżę na badania. Zauważylem że pod wpływem alkoholu, czy też marihuany problem znika. Wtedy jestem zrelaksowany i o tym nie myślę, co za tym idzie nie poce się. Wiem że nie jest to rozwiązanie gdyż nie mogę całe życie być nie trzeźwy. Problem potu pojawia się gdy jestem obciążony psychicznie. Np. Zauważyłem u sb pewne objawy nereicowe takie jak : wyżej wymienione drżenie kończyć, podwyższone ciśnienie, bóle głowy, płytki oddech, brak koncentracji i problemy z pamięcią. Ciągle chodzi za mną obawa że mam zniszczony mózg dlatego to się dzieje. Przez to wszystko popadan w paranoje. Zrobiłem się strasznie wybuchowy, jestem jak bomba która w każdej chwili, za sprawą impulsu może wybuchnąć. Najbardziej się obawiam że mam już zmarnowane życie i że nigdy mi już nie przejdzie. Błagam pomocy, co się mogło stać? Dodam, że od dziecka byłem bardzo, ale to bardzo wrażliwy, miałem różne problemy nerwicowe. Zawsze byłem niespokojny. Dziękuję z góry za pomoc!

Witam Pana,
Nadmierna potliwość może mieć zarówno podłoże psychologiczne,
np. stres, nerwica, stany lękowe… jak też podłoże somatyczne,
np. choroby tarczycy, cukrzyca, niewydolność serca
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
„Ucieczka w alkohol” działa tylko tymczasowo, gdyż napady
lękowe i inne objawy „leczone” alkoholem przybierają na sile.
Zwykle w takich chwilach znów sięgamy po alkohol,
a lęki i inne objawy wciąż narastają itd.
Palenie marihuany i picie alkoholu nie rozwiązuje problemu,
wprost przeciwnie – może prowadzić do uzależnienia
i kolejnych problemów.
Pana objawy sugerują zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana lęków, zaburzeń
pamięci, braku koncentracji oraz pozostałych dolegliwości
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii, podczas której uwolni się
Pan od lęków, potliwości oraz odzyska Pan równowagę
wewnętrzną i spokój.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl