Problem ze znalezieniem pracy, ciągły płacz i bezsenność

Dzień dobry. Mam 20 lat. Nie wiem, co mam dalej robić. Nie zdałam matury, a teraz nie mogę znaleźć żadnej pracy. Już prawie rok siedzę w domu. Nie mogę już dłużej tak wytrzymać. Wszystko jest teraz takie trudne. Ponadto jestem wrażliwa, wszystko bardzo przeżywam. Ciągle płaczę, nie mogę spać w nocy. Nie mam już siły tak dłużej siedzieć w domu. To jest najgorsze. Naprawdę można się załamać. Mieszkam w małej miejscowości i tutaj nie ma szans na żadną pracę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Bezrobocie to bardzo trudna i obciążająca sytuacja. Bezrobocie to nie tylko brak pracy, ale także różnorodne, nieprzyjemne emocje, z którymi trudno sobie samemu poradzić . Dlatego zachęcam, żeby poszukała Pani pomocy psychologa bądź grupy wsparcia dla siebie. Jeżeli nie w Pani miejscowości, to być może w okolicach trafi Pani taką pomoc. Warto włożyć wysiłek związany np. z dojazdem, by zadbać o siebie i pomóc sobie.

Witam. Aby mieć lepsze samopoczucie trzeba wziąć się w garść i zacząć działać. Zadać sobie pytanie: kim chcę być w życiu zawodowym? Jaki obrać zawód? W obecnych czasach, bez matury, można podwyższać poziom wykształcenia i wyuczyć się konkretnego zawodu, podejmując naukę w wielu szkołach policealnych dla dorosłych za darmo bądź wnosząc niewielkie opłaty. Popularne wybory to: opieka w dps, opieka nad seniorami, nad dziećmi, niemowlętami, osobami niepełnosprawnymi, fryzjerstwo, kosmetologia, prawo i administracja, itd itd. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: szkoły policealne i już po smutku! Zawsze jest jakieś rozwiązanie, należy dać sobie szansę na jego poszukanie. Wszystko da się pozytywnie rozwiązać, by nie czuć się ofiarą. W celu podwyższenia swojej wartości warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Jeśli brakowało by pani pieniędzy na dojazdy do szkoły, trzeba najmować się do prac krótkoterminowych, zapisać się do urzędu pracy, oni dysponują ofertami pracy i pracami interwencyjnymi, dopłacają do szkół podwyższających kwalifikacje i opłacają dojazdy. Dla absolwentów dysponują specjalnymi ofertami. Osoba taka otrzymuje również dodatek szkoleniowy, czyli kilkaset złotych. Poza tym ośrodki pomocy społecznej mogą wypłacać zapomogę na naukę. Powodzenia

Witam serdecznie,
sytuacja w jakiej się Pani znajduje, brak pracy pomimo poszukiwań, jest bardzo stresującym doświadczeniem życiowym. Znajduje się w pierwszej 10 najbardziej stresujących przeżyć.
Proszę poszukać dla siebie wsparcia, zarówno w specjalistycznych instytucjach pomagających osobom poszukującym długotrwale pracy (urzędy pracy, państwowe szkolenia rozszerzające kompetencje zawodowe), ale także wsparcia społecznego, zarówno od bliskich, przyjaciół, znajomych, ale być może również grup terapeutycznych.
Zachęcam także do konsultacji ze specjalistą, ponieważ ciągłe doświadczanie stresującej sytuacji niesie ryzyko depresji. Pewne objawy, o których Pani pisze, mogą być już jej objawem (problemy ze spaniem, płacz, silne przeżywanie sytuacji).
Podsumowując, równolegle proszę szukać wsparcia psychologiczno-społecznego, ale także specjalistycznych instytucji wspierających osoby bezrobotne.

Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/