Problemy DDA

Witam. Mam 23 lata i ojca alkoholika (45 lat), który pije nieustannie już od kilku lat. Moja mama nie pije, co jest powodem wiecznych kłótni między nimi. Ja też nie odczuwam potrzeby spożywania alkoholu. Wystarczy mi, że muszę patrzeć, jak mój tato śpi pijany na fotelu. Spokojne rozmowy na niego nie działają, nie chce się oddać leczeniu, bo nie widzi problemu. Ostatnio po pijaku mamrotał, że włączył mu się "dziwny świat", czyli już ma omamy... Zdarzają mu się problemy z pamięcią... Pomocy.

Witam Panią, są ośrodki dla Dorosłych Dzieci Alkoholików, w których może Pani dostać fachową pomoc. Jest tam prowadzona terapia indywidualna i grupowa, zazwyczaj bezpłatna. Czasem trzeba poczekać na miejsce. Proszę zgłosić się na konsultację i sprawdzić, czy jest Pani gotowa na pracę ze swoimi problemami. Pozdrawiam

Warto, żeby Pani zadbała o siebie, nauczyła się stawiać skuteczne granice, być asertywną, pozwolić ojcu wziąć odpowiedzialność za swoje picie, a rodzicom, za swoje małżeństwo. Choć na pewno to nie jest łatwe.
Może warto skorzystać z grup wsparcia? Włażnie dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych? Na pewno znalazłaby tam Pani wile odpowiedzi, podpowiedzi i umiejętności.