Problemy emocjonalne u 20-letniej kobiety

moj tata ktory mnie wychował nie jest moim tata bił mame i pił.ale wychował mnie z mama.zle.wszystko widzalam.ja popełnilam wielki bład ten sam co mama urodzilam drugego syna ktory jest nie jego czego bardzo załuje. jestem nerwowa i zła a i ardzo zazdrosna nie radze sobie ze swoimi emocjami.ciogle robie awatury choc stawiam wyzwanie ktore mi sie nie udaje by nie zaczac sie kłucic nie udaje mi sie psuje nasza rodzine mam kolce kim ja jestem nie radze sobie ze soba kłuce sie nostop.nie mam siły.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Przyznam, że Pani wiadomość jest bardzo chaotyczna i wielu rzeczy nie rozumiem. Niemniej jednak na bazie tego, co udało mi się zrozumieć, wyłania się obraz kobiety pogubionej emocjonalnie, z wieloma problemami, które mają swoje początki w dzieciństwie (przemoc w rodzinie, problem ojca z alkoholem itp.). Napisała Pani o sobie, że jest zazdrosna, nerwowa, kłótliwa, że prowokuje Pani awantury, gdyż trudno Pani zapanować nad swoimi emocjami. Niestety, drogą internetową nie da się stwierdzić, co Pani dolega, czy cierpi Pani na coś w sensie klinicznym. Pani reakcje mogą wynikać z nerwicy, zaburzeń nastroju albo zaburzeń osobowości. Zachęcam Panią do konsultacji u lekarza psychiatry, który na podstawie rozmowy z Panią będzie mógł postawić rzetelną diagnozę i zaproponuje najbardziej optymalne leczenie (leki i/lub psychoterapię).
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, problemy które państwo przeżywacie są zbyt poważne, aby szukać rozwiązań tylko w internecie. Polecam zgłosić się na konsultację do specjalisty: psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam