Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy finansowe w rodzinie

Jakiś czas temu mój chłopak pozyczył mi wszystkie swoje oszczędnośći. Teraz bardzo potrzebuje pieniedzy, a ja mam problem z oddaniem. POwiedział, że kocha mnie, ale nie będziemy razem póki się nie rozliczymy , bo tylko sa przez to kłótnie. Oddaję mu cały czas po trochu, ale on chce całośc zanim mielibyśmy się pogodzić. Jego rodzina przez to nie chce mnie juz znac i uważa mnie za manipulatorke i wyłudzaczkę. Możliwe , żebyśmy byli jeszcze razem i jego rodzina przychylnie na mnie patrzyła?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Myślę, że te pytania powinna pani zadać chłopakowi i z nim - a nie tu na portalu- szczerze omówić tą sprawę. Pozdrawiam

0

Witam Panią Serdecznie,

Rozsądnie byłoby gdyby Pani przeprosiła i oddała zaległą kwotę. Proponuję porozmawiać szczerze z Sympatią. Określić, i poinformować, kiedy realnie mogłaby Pani należność zwrócić ( np. terminowo- za 1 miesiąc) i dotrzymać terminu.

Czy możliwe, żebyście byli razem? No cóż ma Pani prawo do popełniania błędów. Jeśli jest między Wami silna więź uczuciowa, to prawdopodobnie uda się.

Z Pozdrowieniami, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam serdecznie, Aby związek mógł być trwały i satysfakcjonujący dla obu stron powinien być w nim element komunikacji i rozmowy na temat swoich emocji, potrzeb. Być może warto porozmawiać szczerze z partnerem na temat jego motywacji do kontynuowania związku - czy warunkiem do pogodzenia się i bycia razem jest wyłącznie oddanie pieniędzy. Zachęcam do spokojnej rozmowy. Pozdrawiam, Karolina Pietrzak

0

Witam serdecznie, Nie mogę odpowiedzieć Pani na to pytanie, ponieważ jest ono zbyt osobiste dla Pani. Napisała Pani, że ma problem z oddaniem pieniędzy - nie chce Pani tego robić czy nie ma Pani takiej możliwości żeby oddać większej kwoty. Mówi Pani również o tym, że chłopak obecnie BARDZO potrzebuje pieniędzy, więc pojawiła się u niego frustracja i stawianie granic między Wami. Nie można tego ocenić ani pozytywnie ani negatywnie, ponieważ sama Pani powiedziała, że oddał całe swoje oszczędności, których zaczął potrzebować. Warto skorzystać z pomocy specjalisty - razem bądź indywidualnie. Witam serdecznie, Pisze Pan o konsekwencjach swojego zachowania pod wpływem alkoholu. Zastanawia się Pan jak sobie poradzić z kosztami czy z tym, w jaki sposób się Pan zachował ? Nie określił Pan tego dokładnie. Warto skorzystać z pomocy psychologa, jeżeli to wydarzenie miało dla Pana duże znaczenie emocjonalne. Zapraszam na rozmowę, która jest możliwa również przez SKYPE. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety