Problemy komunikacyjne przy fobii społecznej

Witam . Mam fobie spoleczna i przez to nie mam przyjacioł. Poznalam rok temu kolezanke 3 lata starszą ale gdy cos pyta chce zagadac to ja odpowiadam ale nie ciągne dalej rozmowy. Sądze ze mysli ze nie chcę z nią rozmawiac i coraz mniej ze mna gada. Bardzo ją lubie ale przez fobie nie umiem zagadac do niej . Powiedziec jej o tej fobii bo ona nie wie i musli ze ją olewam. Prosze o pomoc.

Jeśli chodzi o fobie społeczną jest to problem, który skutecznie można leczyć czy to za pomocą farmakoterapii czy psychoterapii. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą! Serdecznie pozdrawiam.

Witam. Z tego co pani pisze to nie wynika, ze kolezanka myśli, ze pani ją olewa, tylko pani myśli, ze on a myśli, że pani ją olewa. Trzeba podjąć jakiś krok; albo pogadać wiecej z nią , albo powiedzieć jaki ma Pani problem.