Problemy ortostatyczne a tachykardia

Mam problemy ortostatyczne- tachykardię i hipotonię.Kilka dni temu zbyt gwałtownie wstałam,co spowodowało intensywną tachykardię.Po jakimś czasie tego samego dnia próbowałam zmierzyć ciśnienie w pozycji stojącej- pojawiła się ekstremalna tachykardia.Zaprzestałam mierzenia i szybko się położyłam, co przyniosło poprawę.Od kilku dni oprócz nasilonej tachykardii w pozycji stojącej czuję nieprzyjemne "napieranie"/ucisk w skroniach-czy może to być wzmożone ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego?Dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest badanie lekarskie, w tym neurologiczne oraz wizyta u kardiologa, ewentualnie badanie holter ekg/ciśnieniowy.
Pozdrawiam