Problemy psychiczne a brak miejsc w szpitalach

Witam. Otoz moje pytanie brzmi: Bliska mi osoba, z rodziny ma problemy psychiczne. Wczoraj byla wzywana karetka, policja i karetka zabrala chora do szpitala(na izbe przyjec). Tam zbadal ją lekarz i stwierdzil koniecznosc hospitalizacji jednak stwierdzil brak łóżek i w 3 placówkach pobliskich również. Ale z osoba chora jest coraz gorzej, zagraza swojemu bezp. I innych. Dostala skierow.na oddzial psych ale trzeba ustalic termin przy czym sa one zapewne odlegle. Co mozna zrobic w tej sytuacji?

Witam,
W sytuacji zagrożenia życia pacjenta i/lub życia innych osób z powodu zaburzeń psychicznych szpital ma OBOWIĄZEK przyjąć pacjenta lub USTALIĆ gdzie są miejsca dla chorych i tam pilnie przewieźć pacjenta własną karetką.
Pozdrawiam.

Należy podjąć próbę leczenia w warunkach pobytu w domu po konsultacji psychiatry, jeżeli osoba nie chce zgłosić się do lekarza to można zamówić wizytę do domu pacjenta tzw.domową.Jednak jeśli są bezwzględne wskazania do pobytu w szpitalu, to taka osoba powinna być przyjęta w pierwszej kolejności.