Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy psychologiczne u partnera a odpowiednie działania

Witam! Otuz mam prblem z partener od 3 lat Czesto klamie nieswiadomie wrecz wierzy w to co mowi ,opowiada historie w ktorych pokazuje sie w lepszym swietle niz jest naprawde itp...od 2 lat sklaniam go do skonsultowania sie z lekarzem ale wypieral problem do przedwczoraj gdy juz sprawy zaszly za daleko i pokazalam mu artykul o zachowaniach psychopatycznych....wszystko pasowalo Jak mu pomodz i jak z nim rozmawiac? Mowi ze chce sie leczyc by ratowac wszystko wiec chce go wesprzec Z gory dziekuje
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Skoro partner chce, to warto wykorzystać tą "chwilową" zgodę na konsultacje z psychologiem. Bycie przy partnerze, towarzyszenie mu będzie na pewno dużym wsparcie. wymaga to dużej odporności oraz spokoju.

0

Do leczenia psychologicznego nikogo się nie zmusi - zawsze musi być jego osobista zgoda na podjęcie terapii. Skoro partner zauważył problem - proszę udać się na spotkanie z psychologiem i/lub psychiatrą do Poradni Zdrowia Psychicznego, Szpitala specjalistycznego z oddziałem psychiatrycznym, bądź do prywatnego gabinetu psychologicznego w Państwa okolicy. Najlepiej, aby zrobić to jak najszybciej, póki partnerowi się "nie odwidzi". Pani wsparcie emocjonalne w tym momencie będzie bardzo pomocne, gdyż Pani partner będzie czuł i wiedział, że jest Pani z nim i nie zostaje z problemem sam. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety