Problemy seksualne w związku

witam.mamy problem z partnerem ponieważ on uwielbia być wiązany itp ja nie lubię tego i nie mam pomysłów na takie zabawy,ja bym chciała spontanicznie szybko głeboko on nie,cały czas ta sama pozycja(klasyk)po prostu mi się już tego odechciewa całkiem on jest za to zły nie możemy sobie dogodzić co z tym możemy zrobić?

Witam. Warto szczerze porozmawiać o swoich potrzebach. Zróbcie Państwo listę, wypunktujcie co jest dla Was ważne, podniecające. Omówcie swoje obawy i doznania - np. czy zapytała Pani kiedykolwiek swojego partnera dlaczego lubi wiązanie lub dlaczego wybiera tylko tę pozycję? Może przyczyna, która się za tym kryje, zmieni Pani nastawienie. Opiszcie sobie nawzajem swoje fantazje. Może okazać się, że jednak wiele Was łączy, jednak tego nie dostrzegacie.
Jeśli każde z Was ma inne potrzeby, należy jak w każdym aspekcie życia razem, dojść do kompromisów. Ustalić, że raz robimy tak jak Ty chcesz, raz tak jak ja. Robimy pewne odstępstwa na rzecz odstępstw ze strony partnera. Warto także wyznaczyć granice, których nie chcemy przekraczać.

Na to pytanie udzieliłem przed chwilą odpowiedzi, ale powtórzę odpowiedź.
Życie seksualne w związku to także spełnianie wzajemnych fantazji erotycznych, w miarę możności, w miarę swojej elastyczności zachowań. Oczywiście tych fantazji nie łamiących norm prawnych, społecznych, bezpieczeństwa i nie kłócących się (zbytnio) z naszym poczuciem estetyki.
Bycie wiązanym, czyli skłonność do zachowań uległych, jest częstą fantazją.
Niespełnianie erotycznych fantazji prowadzi nierzadko do szukania takich możliwości poza związkiem, a to duży krok w kierunku rozpadu związku.
Powtórzyć warto, że udany seks to WZAJEMNE spełnianie
AKCEPTOWALNYCH fantazji erotycznych, wsłuchiwanie się w potrzeby Partnerki/Partnera.
Życzę udanych kompromisów i życzliwej elastyczności w miłosnych spotkaniach.
Pozdrawiam.