Problemy skórne i swędzenie skóry

Witam. Mam 21 lat. Od jakiegoś czasu mam problemy skórne. Miejscami mnie swędzi (głównie okolice łokci i na łydkach), to samo dzieje się na głowie (tam są dodatkowo malutkie pojedyncze krostki, jest ich znikoma liczba). O higienę dbam jak należy, zmieniłam żel pod prysznic na taki bez sztucznych dodatków, ponieważ po myciu wyskakują niewidzialne krostki jak przy alergii, ale nie pomaga. Skóra się nie łuszczy, jest tylko swędzenie. Obecnie mieszkam za granicą i nie wiem co robić. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Świąd skóry może być spowodowany infekcją grzybiczą lub przesuszoną skórą. Jeśli wyeliminuje Pani drugą przyczynę proszę udać się do dermatologa w celu przeprowadzenia diagnostyki.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych nie sposób powiedzieć jednoznacznie co jest ich przyczyną. Jeżeli jest to alergia stosuje się sterydoterapię miejscową i emolienty.