Problemy szkolne

Nie wiem, co mam robić. Moi koledzy mi dokuczają, poniżają, wyśmiewają się ze mnie, unikają mnie. Każdy dzień jest dla mnie ciężki. Nie wiem, co mam robić, jestem załamany. Tracę siły z dnia na dzień bardziej się stresuję. Moi rodzice i pani wiedzą o tej sprawie, ale to nic nie pomogło. Nie daję sobie rady, jestem tym wszystkim załamany. Proszę, pomóżcie mi. Boję się, że popadłem w załamanie nerwowe.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
proponuję Ci, żebyś jeszcze raz porozmawiał z rodzicami i dokładnie im przedstawił, co czujesz, idąc do szkoły, i w jaki sposób wpływa na Ciebie ta sytuacja. Możesz również zwrócić się o pomoc do pedagoga szkolnego, być może jego interwencja coś zmieni. Spróbuj poszukać pomocy u rzecznika praw ucznia i dyrektora szkoły. Takiej sytuacji nie należy lekceważyć, ponieważ rzeczywiście może prowadzić to do załamania czy nawet depresji.
Jeśli jednak pomimo podjętych starań sytuacja nie ulegnie poprawie, warto pomyśleć o zmianie szkoły, jeśli oczywiście istnieje taka możliwość.
Pozdrawiam serdecznie