Problemy w dorosłym życiu po dzieciństwie z przemocą fizyczną

Czy przemoc fizyczna, psychiczna ze strony ojca alkoholika może być odzwierciedleniem i przekładać się na problemy z facetami w dorosłym życiu, nie potrafię zbudować związku, czuję się ograniczana, lęk, poczucie zagrożenia. Utrudnia mi to życie bo jako dda nie byłam na terapii, może to jest błąd??

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,
Oczywiście, traumatyczne dzieciństwo często rzutuje na późniejsze doświadczenia życiowe. Przemoc ze strony rodzica alkoholika to duży bagaż i nie można bagatelizować jego znaczenia w kontekście budowy związku czy wręcz normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Skoro nie była Pani na terapii, warto jej spróbować. To najbardziej rozsądne rozwiązanie i szansa na pozytywną zmianę.

Niestety traumatyczne dzieciństwo może rzutować na dorosłe życie. Alkoholizm i przemoc ze strony rodzica to jedne z najtrudniejszych doświadczeń dla dziecka. Nic dziwnego, że niełatwo jest Pani zbudować trwały związek z mężczyzną. Proszę nie zwlekać i sobie pomóc - wybrać się na psychoterapię. Pozdrawiam i życzę powodzenia!