Problemy w komunikacji z partnerem

Witam.Ostatnio z moim Partnerem nie układa nam się najlepiej... kłócimy się dość często z sobą ostatnio powiedział coś na temat tego że przytyłam coś bardzo dla mnie niemiłego zrobilo mi się bardzo przykro...minęlo już od tej sytuacji kilka dni a ze mną dzieje się coś dzwinego..mam konto na portalu społecznosciowym gdy tylko wchodze na nie i widze ładną zgrabną dziewczynę wybucham płaczem i myśle ona taka ładna spodobala by mu się a ja jak wyglądam?co sie ze mna dzieje?prosze o odpowiedz..:(

W tym momencie najważniejsze jest, aby nie porównywała się Pani do innych, lecz znów wróciła do równowagi i pewności opartej o własne przymioty i możliwości (gdy porównujemy się z innymi nasza samoocena jest chybotliwa, niepewna - jest bowiem możliwość, iż porównamy się do kogoś, kto w jakimś stopniu będzie "bardziej od nas...". Budowanie samooceny na porównaniach z innymi osobami jest krótkofalowe). Proszę myśleć o sobie, o swoich doświadczeniach i tym, co ma w sobie najlepsze, dzięki czemu zacznie Pani czuć się lepiej i nie będzie się zadręczać.
Dodatkowo proponuję pomyśleć nad swoimi osobistymi celami - czy chce coś w swoim życiu zmienić, jeśli tak - w jaki sposób, jak do tego dotrzeć itd. Być może takie zrewidowanie osobistych celów pomoże również zmienić coś w Pani relacji z partnerem.
Drugą sprawą - równie ważną - jest Pani relacja z partnerem. Porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach wobec siebie, na spokojnie, bez kłótni. Otwarta, szczera rozmowa przynosi często nowe rozwiązania - o ile zostanie przeprowadzona spokojnie, bez stosowania tzw. "dużych kwantyfikatorów" (np. Ty zawsze! Na Ciebie nigdy nie można liczyć! Nic, nigdy, wszędzie, wszystko itd). Porozmawiajcie o tym jak widzicie siebie za 5-10 lat, jakie macie wspólne plany itd.
Być może w poukładaniu pewnych waszych spraw potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą z zakresu terapii par - do czego namawiam, jeżeli wasz konflikt będzie nadal eskalował. Powodzenia!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza