Problemy w koncentracji u 9-latka

Witam! jestem mamą 9 letniego chłopca.Od zeszłego roku syn zaczął mieć problemy z skoncentrowaniu się na określonym zadaniu, trzeba było powtarzać wielokrotnie polecenie.Przy odrabianiu lekcji trudno było mu się skupić,ale specjalnie nie miało to wpływu na wyniki w nauce- klasę drugą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie będąc uczniem klasy trzeciej, obserwuję coraz większe roztargnienie, zupełnie jakby był nieobecny.Zdarza się że zapomina o zadaniu domowym, nie wie co robił na zajęciach.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Polecam zapoznanie się z możliwościami terapii eegbiofeedback. Terapia poprawia koncentrację uwagi oraz pamięć co przekłada się na wyniki w nauce.
Jest przyjemna, bez skutków ubocznych i z wykorzystaniem komputera co jest sporym atutem jeśli chodzi o dzieci i młodzież.
Polecam artykuł: http://www.reedukacja.pl/default.aspx?action=view&item=298
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu