Problemy w kontaktach między matką a córką

Moja mam mieszka z babcią sytuacja nie jest dobra babcia moim zdaniem jest chora psychicznie znęca się psychicznie nad moją mamą ona tego już nie wytrzymuję. Teraz wydarzyła się sytuacja że babcia uderzyła się w głowę było to dość poważna sytuacja babcia została zabrana do szpitala. Oskarża moją mamę o pobicie. Moje pytanie brzmi czy muszę odebrać babcię ze szpitala ? Czy mogę coś zrobić żeby nie wróciła do domu? Moja mam powiedziała ze jak ona wróci to ona się zabije.

Dzień dobry,

A dlaczego Pani zajmuje się relacją między własną matką a babcią ?
Dlaczego nie robi tego Pani mama, a wyręcza się Panią - strasząc samobójstwem ?

Odpowiadając na Pani pytanie - tak, musi Pani odebrać babcię ze szpitala.
Jeżeli rzeczywiście babci coś dolega w znaczeniu medycznym - to od tego jest konsultacja u lekarza psychiatry i ew. podjęcie leczenia. Może warto poprosić o taką konsultacje lekarza w szpitalu, w którym obecnie się znajduje.

Witam,

Z tego co Pani pisze, wydaje się mi, że jest Pani uwikłana w konflikt pomiędzy ważnymi dla siebie kobietami w rodzinie.
Jeśli babcia zachowuje się w nieprzewidywalny i agresywny sposób, to można poprosić o konsultację psychiatrę, neurologa.
Może warto aby zastanowiła się Pani nad własną psychoterapią?