Problemy w kontaktach z kobietami u 23-latka

Witam, mam bardzo prywatny problem. Mam 23 lata i nigdy nie byłem w żadnym związku, nie potrafię sobie nikogo znaleźć. W swoim życiu miałem kilka prób podrywu, ale każda z nich kończyła się "przyjaźnią". Nie czuję żadnego skrępowania wśród dziewczyn, normalnie potrafię rozmawiać. Nie mam kompleksów na temat swojego wyglądu dbam o niego i sam uważam że mam ponadprzeciętną urodę. W czym może tkwić problem? Za mało prób podejmuję? W tym roku mam zamiar podrywac dziewczyny na ulicy,czytodobrypomysl?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe przewidzieć, czy i kiedy trafimy na osobę, z którą stworzymy związek. Czasami dzieje się to nagle i przypadkiem (np. z osobą poznaną w autobusie), czasami miłość rozwija się ze znajomości lub przyjaźni (np. z osobą, którą znamy od lat ze szkoły czy pracy), czasami jest efektem celowego i zamierzonego "podrywu", który Pan planuje.

Bez osobistego kontaktu, dłuższej rozmowy, bliższego poznania Pana i historii Pana życia, nie jest możliwe odgadywać, z jakiego powodu obecnie i nigdy dotąd nie był Pan w stałym związku; dlaczego żadna ze znajomości nie przerodziła się w stały związek, na jakim etapie zatrzymywała się lub kończyła, w jaki sposób itp.
Dłuższy osobisty kontakt z psychologiem może pozwolić Panu lepiej zrozumieć swoją sytuację.

Pozdrawiam!

Witaj,
Nie jest niczym złym potrzeba nawiązywania znajomości z płcią przeciwną,ale interesujące byłoby,gdybyś spróbował odpowiedzieć sobie sam na zadane pytanie"dlaczego nie dostaję od dziewczyn tego,co chcę".Może jest to właśnie nadmierne zainteresowanie samym sobą i oczekiwanie,że inne osoby/kobiety/ powinny zaspokoić Twoje potrzeby bez domagania się wzajemności.Taka postawa jest rodzajem dziecięcego egocentryzmu,który najlepiej przepracować pod okiem specjalisty.
Pozdrawiam ciepło i bardzo zachęcam.

Niepowodzenia w związkach mogą wynikać z różnych przyczyn, najczęściej jednak są to czynniki osobowościowe dotyczące schematów zachowań czy myślenia ( w tym postrzegania siebie), a także z doświadczeń relacyjnych w przeszłości. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się swojej postawie, zachowaniu oraz możliwościom zmiany.