Problemy w małżeństwie a zakochanie w innej osobie

Witam mam problem.Mam 26 lat jestem mezatka od 7 lat i mam czworke dzieci.Maz jest starszy ode mnie o 8 lat.Zawsze mielismy problemy on od początku malzenstwa lubial znikac z domu i nie wracac nawet tydzień czasu.teraz te mamy problemy a nadodatke chyba się zakochałam w swoim znajomym zanmy się już wiele lat ale od roku chyba cos do niego czuje.Z mezmem niechce już być a z drugiej strony niechce go ranic,ale tez mam dosyć tchwiecznych problemów i klotni.Co mam zrobić?Pomozcie.

Witam,
z tego co piszesz, problem waszego związku jest dość złożony. Myślę, że na początek warto zacząć od szczerej rozmowy z mężem w cztery oczy i wyjaśnienia sobie, w czym tak naprawdę leży problem. Jeśli to nie pomoże- ze względu na dobro dzieci warto byłoby pomyśleć u terapii u psychologa specjalisty, oczywiście obejmującej obydwoje Państwa.

Witam, ewidentnie sytuacja jest trudna a Pani w tym wszystkim bardzo pogubiona, prawda? Jednak na pytanie co w tej sytuacji robić nie może odpowiedzieć Pani nikt poza Panią. A żeby to zrobić trzeba najpierw "uporządkować sobie wszystko w głowie", dokładnie przemyśleć i rozważyć wszystkie dostępne możliwości. I najlepiej zrobić to przy pomocy psychologa który będzie stanowił dla Pani duże wsparcie w tej trudnej sytuacji, wsparcie którego niewątpliwie Pani potrzebuje. Życzę powodzenia, Monika

Witam. Nikt za Panią nie podejmie decyzji i nie powie co ma Pani zrobić. Jedynie można powiedzieć to, ze musi Pani przemyśleć co chce, ale nie myśleć, ze zostawia meza bo che być z tym drugim meżczyzna, bo co jak się nie uda. Decyzja o rozwodzie musi być całkiem niezależna.
Magdalena Brabec

Witam. Bardzo trudny i ważny problem Pani porusza. Przede wszystkim macie Państwo 4 dzieci, więc wszystkie decyzje muszą być bardzo dokładnie przemyślane, nie wolno ich podejmować pochopnie. Musi Pani pamiętać również, że nawet gdy małżeństwo się rozpadnie ważne jest, by dzieci mogły mieć dobry kontakt z obydwogiem rodziców. Nie pisze Pani nic o relacji jaka Panią łączy z tym przyjacielem, nie wiemy co on do Pani czuje, jak podchodzi do Pani dzieci, czy chciałby się wiązać, czy między Pańswem jest już jakaś miłosna relacja. Wiemy natomiast, że relacja z mężem nie jest najlepsza. Trudno mi zrozumieć te zniknięcia z domu, czym są spowodowane, czy mąż np nadużywa alkoholu, jeśli tak to czy się leczy, jeśli nie to gdzie właściwie znika i co robi. Pani ma prawo do takich informacji. Decyzję co zrobić musi Pani i tak podjąć sama, natomiast sądzę, że bardzo dużą pomocą dla Pani byłaby terapia małżeńska. Nie musi ona mieć na celu ratowania związku, natomiast jest sposobem na dogłębne poznanie Państwa relacji. Psycholog szczerze Państwu powie nad czym należy pracować, albo co zrobić dalej. Jeżeli mąż nie wyraziłby zgody na terapię zawsze może Pani zgłosić się sama do psychoterapeuty. Z jego pomocą Pani podejmie bardziej świadomą i przemyślaną, więc pewnie bezpieczniejszą decyzję. Powodzenia. Małgorzata Danielewicz