Problemy w nabraniu masy

Witam :) mam mały problem.. mam 19 lat 172 cm wzrostu i ważę jedynie 48 kilo (jestem kobietą). staram się jeść regularnie, czasem poświęcam chwilę na ćwiczenia (głównie na nogi ) lecz rezultatów jak nie było tak nie ma :( co zrobić i dlaczego mam takie problemy w nabraniu masy ?

Witam, przyczyny moga być różne. Na przykład problemy z wchanianem składników pokarmowych, co ma miejsce przy chorobie zwanej celiakią (zniszczone kosmki jelitowe pod wpływem zbożowego glutenu) lub też zbyt mała kalorycznośc posiłków. Zaleciłabym 5-6 posiłków dzennie o tych samych porach. Dieta powinna być urozmaicona, czyli zawierać produkty ze wszyskich grup żywności. Wykluczyć należy jedynie fast foody i kupowane słodycze oraz ograniczyć tłuszcz zwierząt rzeźnych na rzecz tłuszczu rybnego oraz oliwy z oliwek i olejów. Zwiększona ilość posiłków wynika z potrzeby spożycia większej ilości jedzenia. Proszę też nie zapominać o wypijaniu płynów - codziennie 1,5-2 l. Jeżeli w ciągu miesiąca nie zwiększy się wyraźnie masa ciała, należy udać się do lekarza.