Problemy w porozumienie z siostrą

dobry wieczór, mam taki problem ze nie moge sie porozumiec z siostra, mieszkamy razem na stancji i sie nam nie uklada a jeszcze do tego jej chłopak jest strasznie denerwujacy bo wtraca sie do wszystiego i nic mu sie pasuje, wiem ze potzrebuja troche prywatnosci ale ja im nie kaze ze mna przebywac, to jest ich swiadomy wybór. i własnie dzisiaj sie o to pokłocilismy cała trójka, ja oczywiscie przeciwko tym dwoje.oni mysla ze ja o niczym nie wiem ze im przeszkadzam, ze jestem piatym kolem u wozu

Witam
Faktycznie sytuacja jest trudna.Nie ma jednak innego sposobu na porozumienie jak rozmowa. Warto usiąść i wspólnie spróbować uzgodnić jakie są potrzeby każdej z Was i co możecie zrobić, żeby sobie nawzajem nie przeszkadzać. Jeśli nie uda się dojść do porozumienia to może trzeba będzie pomyśleć o zmianie stancji.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam do szczerej i spokojnej rozmowy z Pani siostrą i do ustalenia dla Waszej trójki pewnych granic.

Może Pani wyjść z inicjatywą uporządkowania i pogodzenia Państwa potrzeb, że np. w określonym przedziale czasowym siostra z chłopakiem są sami w mieszkaniu, a w ustalonym przez Was czasie Pani jest sama w domu i robi to, na co ma ochotę.

Wymaga to niestety dobrej woli i elastyczności.
Myślę, że przy dobrej chęci jest to możliwe.

Jeśli nadal byłaby trudność, to nie widzę wskazań do wspólnego Państwa zamieszkiwania.

Życzę Pani dobrych relacji,
Irena Mielnik-Madej