Problemy w relacji z dziewczyną u 24-latka

Spodobała mi się w szkole pewna dziewczyna. Po pół roku obserwacji moich napisałem do niej lecz dziś jest już 7 miesięcy naszej znajomości głównie fejsbukowej. Popełniłem bardzo dużo błędow m.in. za szybko prosiłem o spotkanie, wyznałem jej prawde o uczuciach. Zakochałem się w momencie gdy dziewczyna jeszcze mnie nawet dobrze nie znała a mimo to nalegałem na spotkanie co kończyło się tym, że stawałem się nachalny. MIeliśmy jakies spotkania, obiecałem zmiane choc ona w to nie wierzy. Co robic?

Witam,

Serce nie sługa, ale...Rozumiem, że bardzo Panu zależy na tej kobiecie.Może Pan pójść na konsultację do psychoterapeuty i zastanowić się nad psychoterapią indywidualną. W jej trakcie będzie mógł Pan popracować nad sobą w szerszym zakresie nie tylko w obszarze komunikacji (jeśli Pan tego chce).

To w jaki sposób porozumiewamy się z płcią przeciwną zależy od wielu czynników: naszego wychowania, tego jakie mamy doświadczenia z płcią przeciwną w ogóle, tego w jaki sposób myślimy o sobie etc. Sposób naszego wyrażania odzwierciedla to kim i jacy jesteśmy, jak realizujemy swoje potrzeby,pragnienia. Czasami trzeba się tego po prostu nauczyć.

Dzień dobry,
A jak wyglądały te spotkania? Dawały Panu radość? Zakochał się Pan w kobiecie, niewiele ją znając.
Niestety w relacjach partnerskich tak bywa, że okazanie zaangażowania może być kłopotliwe dla drugiej osoby, gdy nie jest pewna swoich uczuć.
Jeśli ma Pan siłę i cierpliwość, więcej czasu i przestrzeni może pomóc wybrance określić swoje uczucia.
Pozdrawiam!