Problemy w zmienieniu nawyków żywieniowych i odchudzanie po porodzie

Witam, urodziłam 2 dzieci, mam 29 lat i pewnie tyle samo nadwagi. Nie potrafię sobie z tym sama poradzić, chociaż próbowałam, ciągle coś jem - czasami mam wrażenie z przyzwyczajenia, z nudy siedzenia samej z małym dzieckiem do południa w domu. Dodam że karmię piersią. Bardzo chcę coś zmienić- mój mąż biega maratony, zdrowo się odżywia a ja nie potrafię zmienić nawyków żywieniowych.

Witam,

bardzo ważne jest, aby wprowadzać zmiany nawyków żywieniowych stopniowo. Radziłabym zacząć od regularnych posiłków co 3-4 godziny. Spowoduje to, że nie będzie Pani obserwować napadów głodu, co w konsekwencji może prowadzić do spadku masy ciała. Proszę również pamiętać o ilości spożywanych posiłków. Ich ilość powinna wynosić minimum 4. Już takie małe zmiany spowodują poprawę samopoczucia i zmobilizują do dalszej pracy nad sobą.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
www.dietetyk-proporcja.pl

Witam,

proponowałabym konsultację u specjalisty - dietetyka (który dobierze Pani odpowiednio zbilansowaną dietę) lub psychodietetyka (który będzie z Panią pracował nad motywacją do zmiany nawyków żywieniowych).

Pozdrawiam

witam serdecznie,

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który pomoże Pani wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Będzie motywował Panią i wprowadzi zdrową dietę. Czasem potrzebna jest osoba trzecia aby wspierać i czuwać nad tym co Pani zjada. Z czasem ,,nauczy się'' Pani zdrowo jeść a dieta stanie się przyjemna, poczuje Pani iż robi coś dla siebie, będzie Pani miała więcej energii a efekty które się pojawią napędzą Panią do dalszego działania.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest ustawienie budzika co 3h w ciągu dnia i jedzenie tylko wtedy gdy dzwonie. Jeśli brakuje Pani silnej woli i potrzebuje Pani wsparcia to dietetyk może być faktycznie osobą, która Pani pomoże.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska