Problemy w związku i komunikacji z partnerem

Mam 22l a mój narzeczony 27. Mamy razem dziecko. Od narodzin dziecko nie nie umie sie z nim do gadać. Zadne argumenty do niego nie trafiają. Obrzydza mnie wręcz zwoim zachowaniem dlatego w naszym związku sex jest dwa razy w miesiącu. Drapie sie przy mnie po genitaliach, jak mnie całuje to mnie najpierw oślini. Tłumaczyłam mu że mnie to obrzydza ale on nic z tego se nie robi. Nie wiem co mam robić. Jak z nim rozmawiać. Jak chce mu sie sexu to chodzi za mną i ciągle daj a jak mu odmawiam to foch

Witaj,
Piwinnaś rozstać się z chłopakiem,skoro kontakt fizyczny napawa Cię wstrętem.Powinnaś również zadbać o samą siebie,gdyż godzenie się na to,co teraz świadczy o Tobie równie źle.Robi wrażenie,że sama nie masz wystarczającego poczucia własnej wartości ani atrakcyjności.
Pamiętaj,że własnym przykładem uczysz dziecko,które również będzie żyło w poczuciu,że każdy śmierdzący czy ośliniony człowiek może je dotykać.
Chciałabyś,żeby tak było?

i nauczycie tego samego dziecko

Witaj

Jest to pani narzeczony , więc rozumiem że pani wiąże z nim plany na przyszłość . Zachowania seksualne powinny nie ranić ani nie obrzydzać. Dlatego w tym przypadku proszę o skonsultowanie się z seksuologiem - psychologiem w swojej okolicy aby przedyskutować problemy w związku i możliwości ich rozwiązania. Najlepiej pójść razem do specjalisty, jeśli nie ma takiej opcji to chociaż sama .
Pozdrawiam

Szanowna Pani,
narodziny dziecka są dużą zmianą w życiu pary, od tej pory jesteście Państwo nie tylko partnerami dla siebie, ale funkcjonujecie w roli rodziców. Proszę pamiętać, że nawet oczekiwane i pozytywne zmiany, mogą wywoływać stres i poczucie zagubienie, potrzeba więc czasu, aby się do nich zaadoptować. Zachęcam do szczerej i otwartej rozmowy dotyczącej tego, jak postrzega Pani Waszą bliskość i czego Pani oczekuje od partnera. Warto skupić się na swoich emocjach i swoim przeżywaniu tej sytuacji. Pomocna może być także konsultacja u terapeuty par, który może Państwu pomóc w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem.

Pozdrawiam

Witam. Rozumiem z Pani słów, że związek z partnerem nie jest satysfakcjonujący, a wręcz relacje te wzbudzają w Pani obrzydzenie. I że przeprowadzone z nim rozmowy nie przyniosły spodziewanego efektu. Myślę, że warto porozmawiać o swojej sytuacji np. z psychologiem, tak aby mogła Pani zastanowić się nad charakterem Waszego związku. Dobrze też by było, abyście razem poszli do psychologa i pod jego fachowym okiem ustalili np. zasady obowiązujące między Wami. Sprawą bardzo istotną jest to, że macie dziecko i należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, miłości i troski oraz inne warunki do prawidłowego rozwoju. Pozdrawiam

Zachęcam do wspólnego spotkania z psychologiem. Emocje które Pani odczuwa stanowią realne zagrożenie dla związku oraz mogą mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój dziecka.

A jak było przed narodzinami dziecka? Co się zmieniło? I czy na pewno właśnie maluszek miał na to wpływ?
Satysfakcja w relacji, spełnienie potrzeb i oczekiwań, a także komfort obojga partnerów jest bardzo ważne. Ważne jest także zaangażowanie i motywacja w dbaniu o związek, czyli ujmując to inaczej: staranie się obojga partnerów, by było jak najlepiej.
Zachęcam do spotkania z psychologiem zajmującym się terapia par i małżeństw i przepracowania konfliktowych obszarów, umiejętności jasnej komunikacji, rozumienia i wyrażania emocji. Pomoże to Państwo na nowo się odnaleźć i zrozumieć, a tym samym rozwiązywać pojawiające się trudności.