Problemy w związku u 24-letniego mężczyzny

Witam, od 4 lat jestem w związku z dziewczyną. Świetnie się ze sobą dogadujemy i bardzo dobrze nam razem. Od początku wiedziałem, że jej mama jest bardzo ładna i ma w sobie to coś, jednak ostatnio mam wrażeni że się w niej zakochałem, ciężko to wytłumaczyć bo w sumie sytuacja zakrawa o patologie. Mój nastrój jest tragiczny, bo poniekąd przeżywam zawód miłosny będąc w związku; dziewczyna nie wie jak mi pomóc bo nie moge powiedzieć jej całej prawdy (ja i dziewczyna 24l, jej mama 55l).Pomocy Filip

Witam. Może być wiele przyczyn trudnej sytuacji w jakiej się Pan znalazł. Możemy przyjąć, że mama Pana dziewczyny jest miła i atracyjna i to wystarcza, by Pan się zakochał. Może jednak być tak (do czego bym się bardziej skłaniała), że to co się dzieje jest efektem wewnętrznego konfliktu. Chodzi być może o Pańską nie do końca rozwiązaną sytuację w relacji z własną matką. Wiem, że to co piszę może wydawać się Panu dziwne, ale matrycą wszystkich naszych dorosłych, bliskich i miłosnych relacji jest ta wczesnodziecięca relacja z własną matką. Myślę, że warto byłoby się przyjrzeć Pańskiej historii i emocjom, by odnaleźć przyczyny obecnej sytuacji oraz by spróbować adekwatnie ją rozwiązać. Oczywiście to co piszę to tylko hipoteza, która wymaga weryfikacji podczas osobistego spotkania z Panem. Jest Pan z Krakowa, więc polecam konsultację u terapeutów pracujących w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Małgorzata Danielewicz