Problemy w życiu i zaburzenia nastroju

Ostatnio życie mi się sypie, a ja nie mam już siły do walki, obrywa się najbliższym, partnerowi. Boję się kolejnych porażek, być oceniana, np przez psychologa u którego przerwałam terapię po gwałcie, nie potrafię nawet Mu zaufać, chociaż fakt, że był facetem nie ułatwiał mi życia. A ja izoluję się od ludzi, uciekam w pracę, alkohol, który piję w kolosalnych ilościach, chociaż jako dda pewnie łatwiej się uzależnie, ale to chociaż na chwilę pomaga, życie traci dla mnie sens

Witam Panią. Ma Pani bardzo trudne momenty w życiu. Zachęcam do kontaktu z innym psychologiem, może uda się znaleźć kobietę. Żaden psycholog nie ma prawa oceniać. Póki co, droga, którą Pani wybrała jest na 100% ślepą uliczką. Jeżeli ma Pani ochotę proszę do mnie zadzwonić. Chętnie porozmawiam, może wspólnie znajdziemy lepszą drogę?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, myśle każda osoba potrzebuje czegos innego w terapii.
Powinna Pani pomoc terapia Schematow. Prosze poszukac terapeuty ktory tą terapie zastosuje- to pomoże na krytykę, porażki, lęk przed odrzuceniem i ucieczki w alkohol..
Nie bedzie musiała sie Pani bac, łątwiej jest zaufac wtedy.
Potrzebuje też Pani terapii PTSD metodą PE- sprawy gwałtu.
Powinna pomoc.
Pozdrawiam! i życze powodzenia!

DDA samo w sobie często jest, brzydko mówiąc, materiałem do psychoterapii. U Pani nałożył się na to gwałt. Przerwanie terapii nie jest drogą do wyleczenia. Proszę wrócić na psychoterapię i cierpliwie ją kontynuować, mając na uwadze własne dobro. Trudniej może być z terapeutą mężczyzną, bo budzi złe skojarzenia. Jeśli jednak jest Pani w terapii już długo i nawiązała Pani relację z terapeutą - szkoda to zostawiać. Jedna rada - szczerość działa cuda. Proszę opowiedzieć terapeucie o wszystkich wątpliwościach odnośnie terapii i terapii u specjalisty-mężczyzny. Wtedy razem macie szanse to przepracować. Gwałt jest traumą a opowiedzenie o niej to pierwszy krok do zdrowienia. Można zacząć mówić właśnie na terapii.
Pisze Pani o lęku przed oceną. Terapeuta nie ocenia. Terapeuta rozumie, daje wsparcie, na tym polega jego praca.
Życzę mądrych decyzji i cierpliwości. Pozdrawiam serdecznie:)

Witam,

Zdecydowanie w tak trudnym momencie życiowym powinna Pani poszukać teraz pomocy, najlepiej doświadczonego psychoterapeuty, psychologa. Specjaliści absolutnie nie są po to, żeby Panią oceniać- wręcz przeciwnie, spotykają w swoim życiu zawodowym wiele osób, których problemy są podobne do Pani problemów, a oni są po to, żeby razem z Panią - pomóc wyjść z tych sytuacji, sposoby myślenia. Jeśli czuje się Pani źle w kontakcie z psychoterapeutą, który jest mężczyzną, naturalną zmianą będzie Pani psychoterapeutka, ale także w relacji z nią Powinna Pani mówić jej o swoich odczuciach wobec niej samej.