Problemy wychowawcze u 4-latka z powodu przebywania z babcią

4 letni synek ma czesty kontakt z babcia ,ona zabiera go do siebie nawet na tydz ,nie wiem co robic od tej pory przeklina stal sie agresywny,zachowuje sie tak jak tam u babci w domu sie dzieje potrafi do mnie mówic szmato,nie wiem czy pozwalac dalej mu sie kontaktowac z babcia ,z grzecznego i wychowanego stal sie wulgarny

Witam! Skoro babcia ma negatywny wpływ na dziecko to uważam, że należy ograniczyć kontakt. Na początek może warto porozmawiać z babcią o zamianach jakie pani zauważyła u swojego dziecka. Może uda się wypracować kompromis. Jeżeli nie, to proszę spróbować dziecko zapisać do przedszkola lub zatrudnić nianię do opieki.

Witam serdecznie,
Pani syn jest Pani dzieckiem, a nie dzieckiem babci. Pani jest odpowiedzialna za jego wychowanie, i mając na uwadze jego dobro, może Pani samodzielnie zadecydować wśród jakich osób Pani syn może przebywać. Ważne jest, aby tak jak Pani to dostrzega, były to osoby przestrzegające pewnych norm społecznych, zwłaszcza w obecności dziecka.
Odnoszę wrażenie, że ważną kwestią, byłoby zrozumienie Pani relacji z babcią (nie jestem pewna czy to Pani mama, czy teściowa), ponieważ zachwiane są tu granice, co do Pani woli odnośnie pobytu Adasia w domu dziadków, a woli babci. Pani zdanie jako matki, w ogóle się nie liczy. A tak naprawdę powinno być najważniejsze, jeśli chodzi o sprawy związane z Pani synkiem.
Proszę mieć na uwadze, że syn może także bardzo przeżywać częste rozstania z Panią.
Warto byłoby pomyśleć, czy jeśli dostrzega Pani dużo negatywnych konsekwencji pobytu dziecka w domu dziadków, dalsze jego wizyty tam, bez Pani obecności, są koniecznością.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch
---------------------------------------
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/o-mnie/

Witam Panią,
Jeżeli Pani obserwacja potwierdzona jest faktyczną wiedzą, że za sprawą wizyt u Babci chłopiec zmienił swoje zachowanie. I ma Pai podstawy twierdzić, że te wizyty są demoralizujące, polecałabym ograniczenie wizyt w domu Babci. Dziecko może widywać się z Babcią u Pani w domu lub na neutralnym gruncie, być może w Pani obecności.
Myślę jednak, że należałoby na wstępie przeprowadzić rzeczową rozmowę z Babcią na ten temat.
Pozdrawiam

Nie pisze Pani nic na temat sytuacji rodzinnej dziecka, dlaczego przebywa tak długo z babcią u której czytam jest trudna sytuacja.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudna sytuacja. Jeśli u babci dzieje się źle i atmosfera tam panująca ma wpływ na zachowanie dziecka to trzeba albo porozmawiać na ten temat z babcia i jasno określić swoje oczekiwaniach do wizyt albo zakończyć kontakty. Dziecko nie może spędzać czasu w środowisku, które rzutuje w zły sposób na jego zachowanie.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu