Problemy wychowawcze z córką w drugiej klasie

Witam, obecnie przeprowadzilam się z moją córką i partnerem do niemiec, córka uczęszcza do 2 klasy podstawowej mam z nią problemy wychowawcze, a mianowicie bije inne dzieci w szkole do takiego stopnia ze boję się iż może stać się komuś krzywda , nie słucha się, na każdą rozmowę odpowiada krzykiem a raczej można to nazwać wyciem. Nic nie pomaga żadne tłumaczenie rozmowa nic . Proszę o pomoc .

Problemy Pani córki mogą dotyczyć różnych dziedzin. Za te trudności mogą odpowiadać zarówno kwestie związane z wcześniejszymi doświadczeniami wychowawczymi Pani dziecka, jak i te dotyczące stanu medycznego (neurologicznego, psychiatrycznego, endokrynologicznego) Na Pani miejscu udałbym się z córką do lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i dokonał diagnozy problemu. Poradnie tego typu znajdują się w każdej gminie i są darmowe. Alternatywę stanowią też ośrodki prywatne.

Witam Panią. Proszę rozważyć czy aby zachowanie córki nie jest związane z dużą zmianą jaka nastąpiła w jej życiu. Napisała Pani o przeprowadzce do innego kraju. Z pewnością dla dziecka w wieku Pani córki to bardzo duża zmiana. W nowych sytuacjach każdy człowiek (tym bardziej dziecko) może odczuwać niepokój, niepewność. Im bardziej te uczucia narastają tym bardziej może pojawiać się wewnętrzne napięcie, które potrzebuje rozładowania. Agresywne zachowania i "wycie" na zwróconą uwagę mogą wskazywać, że Pani córka boi się. Domyślam się, że z powodu zachowania słyszy od dorosłych uwagi. Może warto z nią porozmawiać o tym jak znosi nową sytuację. Bardzo przydatne będzie też ciepło, zrozumienie i wsparcie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Warto głębiej przyjrzeć się, co córka sygnalizuje swoim zachowaniem. Agresja może być sposobem na radzeniem sobie z lękiem i niepokojem, który związany jest z ogromnymi zmianami w życiu i wyzwaniami, jakich doświadcza (nowa szkoła, nowi koledzy, których córka być może nie rozumie, wymagania nauczycieli, nowe normy, być może także Państwo są bardziej zajęci i zdenerwowani zmianami w życiu, a to zwrotnie wpływa na córkę itp). Córka ma naprawdę dużo powodów do stresu i być może nie potrafi sobie z tym poradzić, szczególnie, ze jest jeszcze dzieckiem. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem rodzinnym. Pomoże zrozumieć zachowanie córki, wzmocni Panią w roli rodzica, a także doradzi najlepsze sposoby wspólnego uporania się z trudnościami i wspierania córki w adaptacji do nowego środowiska.