Problemy z akceptacją u 21-letniej osoby

Mam 21 lat, od czasu szkoły średniej nie mam żadnych kolegów i koleżanek- tych nigdy nie miałem. Od kilku lat (a moze od zawsze?) mam problemy z akceptacja siebie, czuje się gorszy. Nie potrafię nawiązywać relacji, nie umiem się uśmiechać i normalnie rozmawiać z innymi ludźmi. W grupie czuje się mały, nic nie znaczący i zawsze jestem z boku. Nie umiem patrzeć na siebie w lustrze, a także innym ludziom prosto w oczy. Jest to jakiś mój problem urojony czy realny? Niestety nie napisałem wszystkiego

Witam
Przyczyną Pana problemów z nawiązaniem prawidłowych
relacji z ludźmi jest zapewne niska samoocena.
Z Pana opisu wynika, że doświadczane objawy
są na tyle silne, że powodują znaczne utrudnienie
w tworzeniu stabilnego i satysfakcjonującego związku,
oraz hamują Pana aktywność społeczną,
zabierając tym samym całą radość życia.
Nieadekwatna samoocena może mieć
niezwykle negatywny wpływ na wszystkie
obszary funkcjonowania człowieka.
Pierwotnym źródłem Pana problemów są prawdopodobnie
Pana przykre doświadczenia z przeszłości.
Zachęcam Pana do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny niskiej samooceny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam seredecznie, naturalnie to realny problem. Wymaga specjalistycznej terapii.
Jeżeli ma Pan takie możliwości może Pan przyjść do mnie w najbliższy wtorek
o 15ej. Innych terminów nie mam.
Pozdrawiam