Problemy z antykoncepcją po porodzie - co robić?

17.06 urodziłam syna, po porodzie krwawiłam jeszcze nie całe 3 tyg., później, w 9 tyg. po porodzie, zaczęłam najpierw plamić przez 7 dni, a po tym plamieniu, na 8 dzień dostałam miesiączkę.
Dodam też, że jak zaczęłam plamić uznałam to za 1dzien miesiączki i zaczęłam brać tabletki. Krwawienie jest bardzo obwite i wszystko trwa już z 10 dni - czy to normalne? Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zaburzenia miesiączkowania po porodzie, szczególnie u kobiet karmiących, występują powszechnie. Jeśli po przyjęciu pigułki krwawienie nie ustąpiło można przypuszczać, że krwawienie, które uznała Pani za miesięczne miało inne pochodzenie. Należy ten fakt skonsultować z lekarzem specjalistą ginekologiem. Najlepiej udać się do tego, który przepisał Pani tabletki.