Problemy z apetytem i wzmożony apetyt na słodycze

Witam. Mam 29 lat, 165 cm wzrostu i ważę 47 kg. Od paru tygodni mam problemy z apetytem. Nie czuję głodu (zwłaszcza w porze śniadania i kolacji)-lodówka pełna a na nic nie mam ochoty jednak gdy już zacznę jeść to jem tyle co zwykle i z ochotą. Mam wzmożoną chęć na słodycze i częściej niż kiedyś pobolewa mnie głowa.Dodam, że żyję w ciągłym dużym stresie. Nie biorę żadnych stałych leków, ani nie mam stwierdzonych żadnych chorób. Czy powinnam się niepokoić tym stanem? Pozdrawiam Asia

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani wykonać badania kontrolne krwi i moczu. Udać się do lekarza , polecam kontakt z psychodietetykiem.

Witam.
Stres może mieć wpływ na apetyt i bóle głowy, jednak, aby udzielić pełnej odpowiedzi, wskazana byłaby konsultacja psychologiczna.