Problemy z aplikacją tamponu

Witam mam na imię Hania, mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że dzisiaj, czyli 26.01.2010 r., po raz pierwszy w życiu próbowałam włożyć tampon zgodnie z instrukcją, zrobiłam to krok po kroku i co się okazało - miałam uczucie, że mi wypada jednak tak nie było i czułam się niekomfortowo ;( Piszę do was, ponieważ wiem, że macie bardzo dużo cennych wskazówek, ponieważ już do was pisałam ;) Proszę o jakieś wskazówki. Dodam, że starałam się być rozlużniona i było bez problemu, a jednak? Proszę o pomoc, z góry dziękuję, Hanna

Witam!

Aplikacja tamponu na początku wydaje się być bardzo trudna... Jednak z czasem kobieta uczy się to robić sprawnie i może cieszyć się komfortem, wynikającym ze stosowania tego wynalazku! Może warto spróbować zastosować tampon z aplikatorem? Jest świetny dla początkujących. Należy dobrać właściwy rozmiar tamponu - dla większości kobiet odpowiedni jest rozmiar mini bądź regular. Aplikację tamponu można przeprowadzić na stojąco, ale niektóre kobiety chwalą sobie pozycję leżącą.

Tampon łatwiej zaaplikować podczas dużego krwawienia - jest bardziej ślisko. Czasami (przynajmniej na początku) lepiej kupić trochę droższe tampony, pokryte gładkim materiałem - łatwiej je wsunąć. Tampon musi być zaaplikowany tak, aby kobieta nic nie czuła (jeśli czuje, to tampon może być źle wsunięty i będzie "przeciekał"). W tym celu należy wsunąć go bardzo głęboko - jeśli jest to tampon bez aplikatora, to należy wsunąć cały palec, jak najgłębiej. Trzeba oczywiście pamiętać, aby sznureczek został na zewnątrz.

Warto wykazać cierpliwość, na początku nie jest łatwo, zmarnuje Pani zapewne kilka tamponów.

Pozdrawiam!