Problemy z bezsennością u 24-latki

Witam mam 24 lata i 5 miesięczną córeczkę. Już pod koniec ciąży miałam problemy z bezsennością - hormony. Po urodzeniu dziecka problem znikł. W zeszłym miesiącu zaczęłam brać biofenac, ale wzięłam tylko kilka tabletek bo miałam problemy z zaśnięciem. Odstawiłam. Minął miesiąc a ja dalej mam problemy ze spaniem. Jak się w nocy obudzę to nie potrafię zasnąć (śpię 5h), a czasami wogole. Jest to męczące przy małym dziecku. Dodam że nie karmię, a po urodzeniu małej miałam depresję. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Warto byłoby udać się z tym problemem do lekarza aby wykluczyć naturę biologiczną. Być może Pani problem wynika z natury psychologicznej, higieny snu i przeżywanych emocji. Jeśli tak, dobrze byłoby porozmawiać o tym z psychoteraputą - tak aby nauczyć się inaczej radzić z emocjami.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Należy udać się na konsultację psychiatryczną, ustalić czy problemy ze snem nie są objawem depresji. Specjalista ustali przyczynę i zleci odpowiednie postępowanie; leczenie farmakologiczne, psychoterapię lub obie metody łącznie.
Biofenac jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym i nie ma nic wspólnego ze snem.