Problemy z błędnikiem i zawrotami głowy po obudzeniu się

Witam. Proszę o kierunek w związku z moją sytuacją. Raz na 2mis. zdarzają mi się sytuacje .ze budze się rano z zawrotami głowy (typu 0.7alh. we krwi) zamykam oczy i jestem w stanie się przewrócić...błędnik ucieka. Do tego dochodzi drżenie całego ciała jak bym miał się za chwile rozpaść. Ciśnienie podwyższone. Taki stan trwa od1do3dni. Myślałem,że to padaczka ale objawy na to nie wskazują.Gdzie szukać przyczyny??? Wygląda mi to na problemy z błędnikiem, ale nie jestem specjalistą, więc trudno mi cokolwiek samemu zdiagnozować. Ale jeśli to faktycznie problemy z błędnikiem to co może na nie pomóc? Czy tego typu schorzenia leczone są za pomocą jakichś leków czy może wykonuje się zabiegi laryngologiczne albo dodatkowe badania? Jak poradzić sobie z problemami z błędnikiem? Od czego zacząć leczenie? Prosze o pomoc pani Doktor Pozdrawiam Grzegorz

Witam
Błędnik jest częścią ucha wewnętrznego, która odpowiada za zmysł równowagi.
Objawami zaburzenia pracy błędnika są między innymi: zawroty głowy, problemy z równowagą, nudności i wymioty i szumy w uszach. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym
i depresji. W takim przypadku zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Sadzę, że potrzebna jest dokładna konsultacja neurologiczna, po wykluczeniu ew.padaczki mogą to być zaburzenia krążenia mózgowego, wskazane KT głowy, po wykluczeniu zaburzeń neurologicznych i ew. internistycznych np. zaburzeń tarczycy - wskazana konsultacja psychiatryczna w kierunku zaburzeń lękowych.