Problemy z brakiem koncentracji oraz pamięcią

Witam od bardzo długiego czasu mam silne problemy z brakiem koncentracji oraz pamięcią przez to nie radzę sobie w pracy ani po za nią do tego dochodzi stres oraz nerwy mam 21 lat i trace zupełnie wiare w siebie a od niedawna szukałem pracy i znalazłem ale przebywam na terenie holandi i niemam morzliwości skożystania z polskiego lekarza proszę o jakieś porady czym morz to być spowodowane

Witam,
Wydaje się, że wita u lekarza jest wskazana. Problemy z koncentracją i pamięcią mogą być symptomem problemów natury zdrowia fizycznego. Warto zacząc od wykonania podstawowych badań - morfologii krwii, na które może skierować lekarz rodzinny. Bez diagnozy lekarskiej, wykluczenia chorób somatycznych, trudno określić co Panu jest i czy jest to związane tylko ze sferą psychiki.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam, stresująca sytuacja, w której żyje się na co dzień może bardzo negatywnie wpływać na koncentrację uwagi i pamięć. Jeżeli nie ma Pani możliwości skorzystania z konsultacji lekarza w Holandii proszę skorzystać z konsultacji online- np portal e-doktor oferuje takie usługi w Polsce. Jest też wielu psychologów, którzy mają w ofercie konsultacje nawet w dłuższej perspektywie czasowej poprzez np skype. Na pewno warto zając się swoim stanem psychicznym ale wymaga to i konsultacji diagnostycznej ze specjalistą i dalszej pracy nad sobą zgodnie z zaleceniami lekarza. Pozdrawiam