Problemy z brzuchem u niemowlaka

Witam moja trzymiesieczna córeczka ma problemy z brzuszkiem. Lekarz zlecił nam mocz.Dziś rano pobierałam w woreczek ale było za mało i potem raz jeszcze do pojemnika. Połączyła m do jednego badania. Wynik mam: bakterie pojedyncze; leukocyty obecne-15-20 gdzie zakres jest 1-3.co to oznacza? Powtórzyć badanie czy wynik oznacza chorobę?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może oznaczać zakażenie dróg moczowych, sądzę, że konieczne jest udanie się do lekarza pediatry zlecającego powyższe badanie. Lepiej byłoby wykonać badanie z moczu "łapanego" do pojemnika ponieważ ten z woreczka ma małe wartości diagnostyczne.

Piotr Pilarski

Taki wynik oznacza zapalenie układu moczowego.

Pozdrawiam.