Problemy z brzuszkiem u 6 tygodniowego dziecka

mam 6tyg niemowle.. od samego ur ma problem zbrzuszkiem. wierci sie nawet przez sen. cala dobe jak tyko zje zaczyna plakac, prezy sie czasem kilka sekund a czasem minut. zazwyczaj mija samo.. Gdy troche go ponosze przestaje plakac ale po mimo wszystko troche sie wierci- raz mniej raz bardziej. karmie mlekiem modyfikowanym. myslalam ze to kolki ale nigdy nie placze o stalych godzinach i po kilka godz. trwa to cala dobe po kilkanascie minut z przerwami. jaka moze byc przyczyna takiego zachowania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną zachowania dziecka mogą być nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u specjalisty pediatry.