Problemy z cerą i brak efektów po leczeniu dermatologicznym

Bardzo Proszę o poradę, mam problem z cerą stosowała już wiele leków i maści które nie przyniosły efektów, dziwi mnie jedna rzecz że w czasie miesiączki te chrosty zanikają, a po miesiączce tworzą sie od nowa a i jest ich zdecydowanie więcej... Czy to oznacza że mojemu organizmowi czegoś brakuję... czy powinnam iść z tym do ginekologa, skoro dermatolog już nie pomaga?
ponad rok temu

Witam! Rozumiem, że chodzi o trądzik pospolity. Otóż, jest to choroba przewlekła i terapia trwa wiele miesięcy. Leczeniem zajmuje się jak najbardziej dermatolog, a do wyboru mamy słabsze i silniejsze środki, jeśli więc jeden lek nie zadziałał, proponuje się terapię bardziej agresywną. Przypadłość jest do wyleczenia, tylko wymaga dużo cierpliwości zarówno od pacjenta jak i od lekarza. Proponuję udać się ponownie do dermatologa i życzę wytrwałości.