Problemy z cerą u 64-latki

Witam. Mam już 64 lata i niestety od 50 lat problemy z cerą tłustą - obecnie mieszaną i trądzikiem, który trudno nazwać "młodzieńczym". Nie jest też to trądzik różowaty. Przez ten cały okres wypróbowano na mnie wszelkie metody. M.in. kuracje antybiotykami, autoszczepionkę, dermabrazję chemiczną i masę leków /maści, kremy, żele/ zewn. Pozostały mi jedynie blizny i prawie depresja. Czy jest jeszcze szansa na usunięcie dolegliwości? Dochodzę do wniosku, że to jakieś grzyby. Z poważaniem B

Witam! W przypadku zaawansowanych zmian trądzikowych dobre efekty przynoszą retinoidy, czyli pochodne witaminy A, które pomagają odetkać zanieczyszczone pory skóry. Mogą być przyjmowane doustnie lub miejscowo w postaci maści. Niektóre kobiety dobrze reagują również na kurację hormonalną.