Problemy z ciśnieniem i ból wzdłuż mostka

Co mi może dolegać? Od ostatnich 2 tygodni miałam problemy z ciśnieniem przedział: od140/90 do151/ 100-a puls ok 77. Przez ostatni tydzień cisnienie już nie jest tak wysokie ale za to puls się zawyżył i jest nieregularny. Jak mierze np. mam 88 i włącza się alarm że jest migotanie. W dodatku wciaz mnie boli wzdłuż mostka-rozpierający cięzki ból promieniujący na boki, czasem też na plecy. Mam tez wrażenie że cieżej mi się oddycha i ból troche narasta wtedy. Jaka jest przyczyna? EKG wyszło dobre.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może konieczne jest wykonanie holtera ekg (24 godzinny zapis), pojedynczy zapis często nie wykazuje arytmii. Dodatkowo sugeruje oznaczyć TSH.
Pozdrawiam