Problemy z ciśnieniem i ciąża a lot samolotem

Jestem w 8 tygodniu ciąży i mam problemy z ciśnieniem,czy w takim przypadku mogę lecieć samolotem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że nie powinno się latać samolotem w pierwszym trymestrze ciąży. Po drugie tym bardziej powinno się z tego zrezygnować w przypadku problemów z ciśnieniem krwi. Niestety nie napisała Pani jednak szczegółowo jakie ma Pani problemy z ciśnieniem, co wyklucza możliwość jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem prowadzącym ciążę, który bez wątpienia kompetentnie i jednoznacznie odpowie na Pani pytanie.