Problemy z ciśnieniem i uczucie chwilowego zatrzymania serca

Witam. jakiś czas temu zaczęły się u mnie problemy z ciśnieniem oraz dziwne uczucie jakby serce na sekundę się zatrzymało oraz uczucie czegoś w gardle. Po odwiedzeniu lekarza i dowiedziałem się ze to wszystko wina stresu oraz ze mam refluks. Przepisał mi tabletki na refluks oraz betabliokery aby serce sie uspokoiło. Wszystko wróciło do normy na jakies 2 tygodnie ale teraz mam bule w brzuchu raz z prawej raz z lewej strony a czasem po jedzeniu jest mi niedobrze. Czy to moze być ze sobą powiązane?

Witam Pana. Z Pana opisu wynika, że lekarz zalecił farmakoterapię na zgłoszone przez Pana dolegliwości. Trudno orzec, czy obecnie bóle w brzuchu to działanie niepożądane leków czy kolejny objaw Pana pierwotnych dolegliwości. Lekarz do którego się Pan zgłosił jako źródło wskazał na stres. Może dobrze by było, żeby Pan oprócz pomocy medycznej skorzystał również z pomocy psychologicznej. Będzie to szansa na poszukanie źródła Pana stresu a po jego znalezieniu na wypracowanie sposobów radzenia sobie z nim. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zachęcałabym do rozmowy z lekarzem, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl